آموزشی

آموزش ساخت اپل آیدی بدون شماره با گوشی و کامپیوتر

ساخت اپل آیدی مهم‌ترین اقدام بعد از خرید گوشی آیفون است و اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چراکه بهره بردن از اپ استور پربار و همچنین خدمات مختلف شرکت اپل بدون اپل آیدی امکان‌پذیر نیست. حال آنکه اکثر ما ایرانیان با وجود اینکه می‌دانیم بکار بردن گوشی‌های اپل در ایران کمی سخت است، به خاطر همین امکانات باز هم دست از سر گوشی‌های گران قیمت اپل برنمی‌داریم. در سال‌های اخیر ساخت اپل ایدی با استفاده از شماره تلفن همراه اجباری شده و چون متأسفانه کشور ما به خاطر تحریم‌ها و مسائل سیاسی در لیست پیش‌شماره‌های پشتیبانی‌شده توسط اپل جایی ندارد، کار برای ما ایرانیان بسیار سخت شده و طبق معمول باید روشی برای دور زدن این محدودیت‌ بیابیم تا بتوانیم از امکانات مختلف به صورت قانونی بهره‌مند شویم. در این مطلب قرار است مروری به همین موضوع داشته باشیم و ببینیم که با استفاده از گوشی و کامپیوتر، چگونه می‌توانیم بدون دردسر اپل آیدی خود را بسازیم. لطفاً تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

ساخت اپل آیدی بدون شماره با استفاده از گوشی اپل


ساخت اپل آیدی بدون شماره با استفاده از گوشی اپل

 

طبیعتاً کسانی که گوشی اپل دارند مایل هستند برای ساخت اپل آیدی با همان گوشی اقدام کنند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، مراحل زیر را باید با دقت هرچه تمام و به ترتیب طی کنید. 

۱. در گوشی خود ابتدا وارد قسمت تنظیمات شوید و بر روی گزینه Sign in to your iPhone ضربه بزنید.

۲. صفحه‌ای برای شما نمایان خواهد شد. در آن صفحه بر روی Don’t have an Apple ID or forgot it ضربه بزنید.

۳. Create Apple ID را انتخاب کنید.

۴. در قسمت جدیدی که نمایش داده می‌شود، اطلاعاتی از جمله نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد شما پرسیده می‌شود که باید آن‌ها را تکمیل نمایید. به یاد داشته باشید که تاریخ تولد خود را حتما باید به تاریخ میلادی وارد کنید. 

۵. در قسمت Email یک ایمیل صحیح وارد کنید. یعنی ایمیلی که در حال حاضر با آن کار می‌کنید. اگر مایل به دریافت اخبار و اطلاعات نیستید، می‌توانید گزینه‌ی Apple News & Announcements را در حالت خاموش قرار داده و سپس بر روی Next ضربه بزنید.

۶. در قسمت Password، رمز عبور مورد نظر خود را تایپ کرده و تکرار آن را در قسمت Verify مجدد تایپ کنید. دقت داشته باشید که رمز عبور باید حداقل دارای هشت کاراکتر، شامل حداقل یک عدد، حروف بزرگ و حروف کوچک لاتین باشد.

۷. در قسمت بعد لازم است شماره تلفن خود را وارد کنید. بخش پیش‌شماره را روی منطقه ایالات متحده قرار دهید و در قسمت وارد کردن شماره تلفن، شماره‌ای‌ وارد کنید که از سایت‌های ساخت شماره‌های جعلی به‌دست آورده‌اید.

۸. در قسمت بعد با توجه به اینکه شماره شما جعلی است و هیچ پیامکی نمی‌توانید دریافت کنید، بر روی گزینه Didn’t get a verification code ضربه بزنید. 

۹. روی Verify Later ضربه بزنید.

۱۰. گزینه Continue را انتخاب کنید. 

۱۱. در این بخش با قوانین و مقررات نوشته شده توسط اپل موافقت کنید و نهایتا منتظر بمانید تا اپل آیدی شما ساخته شود. اکنون پس از ساخت اپل آیدی نوبت به فعال‌سازی آن می‌رسد. 

۱2. برای فعال‌سازی و تأیید کردن اپل آیدی، بر روی Verify Email Address ضربه بزنید.

۱3. روی Send Code ضربه بزنید.

۱4. به ایمیلی که قبلا هنگام ساخت اپل آیدی وارد کرده‌اید مراجعه کنید و کد تأیید ارسال‌شده از اپل را در باکس مربوطه وارد کنید تا ایمیل تایید شده و حساب شما آماده‌ی استفاده شود.

 1. اکنون برای استفاده از اپل استور و دانلود اپلیکیشن‌ها، لازم است که آدرس پرداخت را به حساب خود اضافه کنید. پس اپ استور را باز کرده، یک اپلیکیشن را به دلخواه انتخاب کنید و بر روی Get ضربه بزنید. 
 2. در پنجره‌ی پاپ آپ بر روی  گزینه Review ضربه بزنید.
 3. ایالات متحده را به عنوان کشور خود انتخاب کرده و سپس گزینه‌ی Agree to Terms and Conditions را فعال کنید. نهایتا بر روی Next ضربه بزنید. 
 4. در صفحه‌ی بعد، بخش Payment Method را در حالت None قرار دهید.
 5. در و از قسمت پیش‌نیازها در قسمت آدرس، فیلدهای Street، City، State، Zip و Phone را با اطلاعات جعلی پر کنید.
 6. پس از تکمیل فرم بر روی Next و در انتها بر روی Continue ضربه بزنید. شما موفق شدید اپل ایدی خود را به همراه تمامی امکانات، فعال کنید.

ساخت اپل آیدی بدون شماره با استفاده از نرم‌افزار iTunes در کامپیوتر
ساخت اپل آیدی بدون شماره با استفاده از نرم‌افزار iTunes در کامپیوتر ساخت اپل آیدی بدون شماره با استفاده از نرم‌افزار iTunes در کامپیوتر ساخت اپل آیدی بدون شماره با استفاده از نرم‌افزار iTunes در کامپیوتر ساخت اپل آیدی بدون شماره با استفاده از نرم‌افزار iTunes در کامپیوتر

 

۱. ابتدا نرم‌افزار آیتونز دانلود کرده و نصب کنید. پس از نصب، نرم‌افزار را باز کرده و روی گزینه Agree کلیک کنید.

۲. در داخل نرم‌افزار از بخش نوار ابزار بالا و تب Account، گزینه Sign In را انتخاب کنید. 

۳. در پنجره جدیدی که باز می‌شود، روی گزینه Create New Apple ID را انتخاب کنید.

۴. در صفحه نخست بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

۵. در صفحه بعد یک ایمیل واقعی، رمز عبور و تکرار رمز را وارد کنید. ضمنا بخش Country/Region را روی United States قرار داده تیک‌ Terms and Conditions برای موافقت با قوانین اپل بزنید. سپس بر روی Continue کلیک کنید. 

۶. در صفحه‌ی بعد مشخصات فردی و یک سری سؤالات امنیتی از شما پرسیده می‌شود. این قسمت‌ها را با دقت پر کنید. خصوصا بخش سوالات امنیتی. حتما این بخش را جدی بگیرید و به یاد داشته باشید که برای چه سوالی چه جوابی داده‌اید.

۷. در صفحه‌ی بعد اطلاعات حساب بانکی خود را باید وارد کنید. اگر حساب بانکی در خارج از کشور ندارید ، این بخش را در حالت None تنظیم کنید.

 1. در قسمت بعدی نام و نام خانوادگی شما، مشخصات آدرس محل زندگی شامل فیلد‌های Street، City و Number و شماره تلفن شما در خواست می‌شود که به جز بخش نام و نام خانوادگی، بقیه را می‌توانید توسط سایت‌های جعلی تولید کرده و در فیلدها وارد کنید. 
 2. در مرحله‌ی آخر نیز می‌رسیم به بخش تأیید اپل آیدی و ارسال کد به ایمیل ارائه‌شده. اگر ایمیلی دریافت نکردید، حتما با کلیک بر روی گزینه Request a New Code، بخواهید که مجددا ایمیل فعال‌سازی جدید برای شما ارسال شود.

ساخت اپل آیدی با استفاده از یک گوشی اندرویدی

ساخت اپل آیدی با استفاده از یک گوشی اندرویدی

 

برای ساخت اپل آیدی حتما لزومی ندارد که از یک گوشی آیفون یا کامپیوتر استفاده کنید. اپلیکیشن اپل موزیک،‌ یک سرویس استریم موسیقی است که توسط شرکت اپل برای پلتفرم‌های مختلف توسعه داده شده و با استفاده از اپلیکیشن اندرویدی آن، می‌توان بدون وارد کردن شماره و به‌راحتی هرچه تمام Apple ID ساخت. کافی است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید. 

۱. پس از نصب و اجرای برنامه، وقتی برای اولین بار وارد اپ می‌شوید، لازم است که با قوانین موجود موافقت کنید. 

 1. پس از موافقت با قوانین، در صفحه‌ای می‌بینید، گزینه Sign In را انتخاب کنید.
 2. گزینه‌ی Create an Apple ID را انتخاب کنید.
 3. فیلدهای خواسته شده را دقیقا مطابق با آنچه در بالا شرح داده شده پر کنید و پس از اتمام با انتخاب Agee to Terms and Conditions روی گزینه Next ضربه بزنید.
 4. در این مرحله از سمت اپل ایمیلی دریافت خواهید کرد که حاوی کد تأیید ارسال‌شده است. کد ارسالی را وارد کرده و Continue را انتخاب کنید. اکنون اپل آیدی شما ساخته شده است و می‌توانید در دستگاه‌ها و سرویس‌های مختلف اپل از آن استفاده کنید.

چند نکته مهم

در این مطلب ما سه راه ساخت اپل آیدی را به شما عزیزان معرفی کردیم. در روش اول که ساخت اپل آیدی از طریق خود گوشی‌های اپل بود، به صورت کامل از ابتدا یعنی ساخت اپل آیدی تا فعال‌سازی پیش رفتیم، اما در دو روش بعدی صرفا به توضیح نحوه ساخت اپل آیدی بسنده کردیم. لطفاً به یاد داشته باشید که اگر با استفاده از دو روش آخر یعنی ساخت اپل آیدی با استفاده از کامپیوتر یا گوشی اندرویدی اقدام می‌کنید ، حتما مراحل فعال‌سازی را تا پایان طی کنید.

نکته دومی که باید به آن اشاره کرد، این است که روش‌های ساخت اپل آیدی به این سه مورد صرفا خلاصه نمی‌شود و روش‌های دیگری هم وجود دارد، اما این روش‌ها آسان‌ترین راه‌های ممکن هستند. قبلا برای ساخت اپل آیدی می‌شد که از وبسایت این کمپانی بزرگ استفاده کرد و بدون هیچ مشکلی کار را پیش برد، اما اکنون با اجباری شدن شرط وارد کردن شماره تلفن، برخی از کشورها مانند کشور خودمان ایران، دچار مشکل شده‌اند و ناچارا باید از روش‌های دیگری برای این کار استفاده کنند.

گفته می‌شود ایجاد چنین محدودیتی برای بالا بردن امنیت کاربران اپل بوده. حتی اگر چنین هم باشد، با اعمال چنین محدودیت‌هایی شرکت اپل بخشی از کاربران خود را که می‌توان آنها را کاربران پنهان نامید، از دست خواهد داد. البته همیشه راهی برای غلبه بر چنین مشکلاتی وجود دارد. اما هر قدر کار سخت‌تر شود، ریزش کاربران بیشتر خواهد بود. البته باید یادآور شد که افراد حاضر در عرصه سیاست، متاسفانه به چنین نکاتی توجه ندارند.

در هر حال تا به امروز روش‌هایی برای غلبه بر این مشکلات وجود دارد و ما تلاش می‌کنیم آنها را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. اگر شما هم روش‌های دیگری برای ساخت اپل آیدی سراغ دارید، حتما در بخش نظرات به صورت خلاصه با ما و خوانندگان عزیز این مطلب در میان بگذارید. اگر هم از روش‌های یاد شده استفاده کرده‌اید، نظر خود را درباره آنها بیان کنید. 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *