آموزشی

نصب دو واتساپ در یک گوشی

امروزه به خاطر افزایش گستره ارتباطات، اکثر ما حداقل دو سیم‌کارت داریم که معمولاً یکی از آنها را برای ارتباط با دوستان و خانواده استفاده می‌کنیم و دیگری را برای ارتباطات کاری. از آنجایی که بسیاری از پیام‌رسان‌ها برای عضویت متکی به شماره تلفن همراه کاربران هستند، داشتن بیش از یک سیم‌کارت ما را وادار به آن می‌کند که در پیام‌رسان‌ها نیز بیشتر از یک اکانت داشته باشیم. در برخی از پیام‌رسان‌ها مشکلی با این قضیه وجود ندارد. به‌عنوان مثال در پیام‌رسان تلگرام شما می‌توانید در همان اپلیکیشن ۲ یا ۳ اکانت داشته باشید و هر موقع لازم بود بین اکانت‌ها سوئیچ کرده و ارتباطات خود را برقرار سازید. اما در برخی از پیام‌رسان‌ها همانند واتساپ چنین قابلیتی وجود ندارد. در مواجهه با این برنامه‌ها باید چه کنیم چگونه می‌توانیم در یک گوشی دو اکانت واتساپ داشته باشیم؟ برای پاسخ به این سؤال لطفاً تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

راه حل پیشنهادی واتساپراه حل پیشنهادی واتساپ

راه‌حل اولی که توسط خود گروه واتساپ ارائه شده است نصب دو برنامه جداگانه از واتساپ است یکی با نام واتساپ و دیگری با نام واتساپ business شناخته می‌شود. در برنامه واتساپ business  قابلیت‌های بیشتری از برنامه اصلی واتساپ و یک اکانت معمولی وجود دارد. اما نصب دو برنامه برای داشتن یک اکانت اضافی کار منطقی به نظر نمی‌رسد. خصوصاً اگر گوشی شما از گوشی‌های قدیمی باشد و نصب هرگونه برنامه اضافی باعث کندی در عملکرد آن شود. در هر صورت این راه‌حلی است که خود واتساپ ارائه کرده است. راه‌حلی که زیاد منطقی به نظر نمی‌رسد. شاید این راه‌حل برای چندین سال پیش مناسب بود اما امروزه قابل قبول نیست.

استفاده از برنامه‌های جانبی clonerاستفاده از برنامه‌های جانبی cloner

راه‌حل بعدی استفاده از برخی برنامه‌ها جهت کپی‌برداری از یک برنامه خاص است که معمولاً این برنامه‌ها را با نام cloner یا duplicator  می‌شناسیم. کار این برنامه‌ها ساخت یک نسخه جدید به‌صورت کپی از یک برنامه خاص همانند واتساپ است. تعداد این برنامه‌ها کم نیست. هم برای آیفون و هم برای اندروید به اندازه کافی از این برنامه‌ها وجود دارد.

روال کلی کار این برنامه‌ها به این صورت است که ابتدا وارد برنامه می‌شوید و منتظر می‌مانید تا برنامه، لیست اپلیکیشن‌های موجود در گوشی شما را نشان دهد. از بین برنامه‌هایی که به شما نشان داده می‌شود، هرکدام را که دوست دارید، مثلاً برنامه واتساپ را انتخاب کنید بر روی دکمهclone  ضربه بزنید و منتظر بمانید کپی از فایل نصبی برنامه انتخاب شده ساخته شود. پس از اتمام فرآیند ساخت شما می‌توانید اقدام به نصب برنامه دوم کپی کنید.

این روش تقریباً مشابه همان حالتی است که خود واتساپ پیشنهاد کرده با این تفاوت که در روش پیشنهادی واتساپ، تنها می‌توانید دو اکانت داشته باشید ولی با استفاده از برنامه‌هایcloner  می‌توانید به هر تعدادی که دوست دارید برنامه کپی بسازید. دو روش ای که تاکنون ارائه شد هم در گوشی‌های آیفون و هم در گوشی‌های اندروید قابل اجرا هستند. اما بهتر است به سراغ روش‌های دیگر برویم.

استفاده از قابلیت‌های خود گوشی‌ها

ابتدا به سراغ گوشی‌های اپل می‌رویم. نخست اپ واتساپ را در گوشی خود نصب کنید. سپس مرورگر Safari را باز کرده و به آدرس وارد شوید. در این لینک بر روی WhatsApp 2 کلیک کنید و سپس دکمه سبز رنگ را لمس کنید تا دومین نسخه واتساپ دانلود شود. پس از دانلود بر روی گزینه Install کلیک کنید. وقتی که دانلود تمام شد به بخش Settings-> General-> Profile بروید و گزینه Trust VNE Software را فعال کنید. به یاد داشته باشید که این روش فقط برای iOS 12 به بالا قابل اجرا است.

اما در گوشی‌های اندرویدی و در هرکدام از برندهای زیر مسیرهای زیر را طی کنید.

در گوشی‌های سامسونگ:

Settings > Advance Features > Dual Messenger

در گوشی‌های شیائومی:

Settings > Dual Apps

در گوشی‌های هواوی و آنر:

Settings > App Twin

در گوشی‌های ایسوس:

Settings > Twin apps

در گوشی‌های اوپو:

Settings > Clone Apps

در گوشی‌های ویوو:

Settings > App Clone

پس از اینکه نسبت به مسیر مورد نظر را نسبت به گوشی خود پیمودید، اپ واتساپ را انتخاب کنید و وضعیت duplicate را از حالت خاموش به حالت روشن درآورید. خواهید دید که یک نسخه دیگر از واتساپ در منو گوشی و صفحه اصلی گوشی شما ایجاد می‌شود.

در این مطلب تلاش کردیم آموزش دهیم که چگونه می‌توانید برای دو اکانت مختلف در واتساپ از یک گوشی استفاده کنید و نیازی به گوشی دوم نداشته باشید. هرچند که این موارد راه حل‌های خوبی هستند، اما بهترین راه حل این است که خود واتساپ دست بکار شود و در یک آپدیت جدید همانند تلگرام کاری کند که دیگر نیازی به نصب نسخه دوم واتساپ نباشد. اگر راه حل دیگری جز موارد ذکر شده می‌دانید لطفا در بخش نظرات با ما و خوانندگان عزیز این مطلب به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *